Ada Dent Diş Kliniği

Estetik diş hekimliği, lazer ve diş hekimliği, ozon ve diş hekimliği, dijital diş hekimliği, bilinçli sedasyon...

All-on-4

All-on-4

Portekizli doktor Paula Malo’nun 1990’lı yıllarda ortaya attığı tam dişsiz ağızlarda sadece 4 implant ile bir günde hem implantların yapılması hemde geçici sabit protezlerin takılmasını sağlayan tekniktir. Ağızda hiç diş olmadığı yada kurtarılabilecek hiç diş olmadığı durumlarda konvansiyonel yöntemler ile sabit protez yapmak en az 2 ila 6 ay süre alır ve ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç duyar. Hastanın çenesinden veya başka organlardan kemik nakli gerekebilir veya greft (kemik tozu) kullanmayı gerektirebilir. All-on-4 yöntemi ile 24 saat içerisinde bu yöntemlere ihtiyaç duymadan sabit protez yapmak mümkündür.

All on 4 tekniği dişsiz ağızlara uygulanan sabit full ark restorasyonlarda minimal invasiv bir çözüm olduğundan hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu bir tekniktir.

Bu teknikte maximum protez desteği minimal sayıda implant ile sağlanabilmektedir.

Belirli bir açı ile belirli alanlara yerleştirilen bu implantlar sayesinde, kemik seviyesinin yetersiz olduğu alanlarda kemik grefti ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

All on 4 Tekniğinin Avantajları

Hayat Kalitenizde Hızlı Bir İyileşme Sağlar: All on 4 tedavisi ile birlikte dişsiz bir ağza sahip hastalar bir gün içinde 4 implantın üzerine yerleştirilen sabit protezleri ile yeni dişlerine ulaşabilmektedir.

Daha Efektif Tedavi Süreci: Tedavinin zorluğunu etkileyen iki önemli faktör vardır: 1) Cerrahi sayısı 2)Toplam tedavinin uzunluğu

İmplantlar belirli bir açıyla yerleştirildiğinden özellikle arka bölgelerde kemik grefti gereken yerlerde greft ihtiyacını elemine eder. İmplant üzerine hemen kuvvet uygulanabildiğinden tedavi süresi çok kısadır.

Daha Az Maliyet: Dişsiz ağızlarda uygulanan bu tedavi yöntemi tedavi süresini azaltmakla kalmaz aynı zamanda daha az sayıda implant gerektiğinden maliyeti de düşürür.

Çok Az Kemik Hacmi Olsa da Stabildir:  İmplantlar belli bir açıyla yerleştirildiğinden kemik ile implantın temas yüzeyi artar böylece kemik seviyesi azalmış olsa da problem oluşturmaz.