Ada Dent Diş Kliniği

Estetik diş hekimliği, lazer ve diş hekimliği, ozon ve diş hekimliği, dijital diş hekimliği, bilinçli sedasyon...

All-on-4

All-on-4

Portekizli doktor Paula Malo’nun 1990’lı yıllarda ortaya attığı tam dişsiz ağızlarda sadece 4 implant ile bir günde hem implantların yapılması hemde geçici sabit protezlerin takılmasını sağlayan tekniktir. Ağızda hiç diş olmadığı yada kurtarılabilecek hiç diş olmadığı durumlarda konvansiyonel yöntemler ile sabit protez yapmak en az 2 ila 6 ay süre alır ve ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç duyar. Hastanın çenesinden veya başka organlardan kemik nakli gerekebilir veya greft (kemik tozu) kullanmayı gerektirebilir. All-on-4 yöntemi ile 24 saat içerisinde bu yöntemlere ihtiyaç duymadan sabit protez yapmak mümkündür.

All on 4 tekniği dişsiz ağızlara uygulanan sabit full ark restorasyonlarda minimal invasiv bir çözüm olduğundan hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu bir tekniktir.

Bu teknikte maximum protez desteği minimal sayıda implant ile sağlanabilmektedir.

Belirli bir açı ile belirli alanlara yerleştirilen bu implantlar sayesinde, kemik seviyesinin yetersiz olduğu

Devamı...

Fast and Fixed

Fast and Fixed

Aynı günde diş çekimi implantların yerleştirilmesi ve sabit protezlerin hastaya teslimini sağlayan bir yöntemdir. 24 saat içerisinde hiç dişi olmayan hastalar estetik fonksiyon ve formasyona kavuşa bilmektedir. Bu yöntem dünyada ve ülkemizde başarı ile uygulanmaktadır.

Devamı...

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Güzel bir gülüşün en önemli ögesi yüzle uyum sağlayan güzel dişlerdir. Diş hekimliğinde fonksiyonel ve estetik açıdan mükemmelliği yakalamak hiçbir zaman şans eseri olmamıştır. Bu başarı tanı, tedavi planlaması, teknoloji, uygulama gibi durumları içeren sistematik bir yaklaşımla sağlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı (DSD) olağanüstü avantajlar sağlayan çok yönlü bir uygulamadır:

Devamı...

Dijital Diş Hekimliği

Dijital Diş Hekimliği

Dijital Diş Hekimliği Nedir?

Diş Hekimliğinde yapılabilen teşhis ve tedavilerin özel bir tarayıcı, bilgisayar, özel okuyucu program ve üretim ünitesi yardımıyla yapılmasıdır.

CEREC adı verilen akıllı bilgisayarın kamerası ile görüntü alınır ekranda yapılması istenen dişin tasarımı yapılır ve üretim ünitesinde 3 boyutlu olarak dişiniz hazırlanır. Hekiminiz tarafından size en uygun materyal seçimi zirkonyaempress porselen ve porselen kompozit karışımı malzemeler arasından seçilir.

Dijital Diş Hekimliğinin Avantajları Nedir?

Ölçü işleminde ölçü maddesi ölçü kaşığı kullanılmadığı için öğürme refleksi ortadan

Devamı...

Çocuğunuzu 1 yaşına kadar diş hekimiyle tanıştırın!

Çocuğunuzu 1 yaşına kadar diş hekimiyle tanıştırın!

Çocuğunuzu 1 yaşına kadar diş hekimiyle tanıştırın!

Ağız ve diş sağlığı, vücut sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Diş kontrollerine bebeklikten itibaren başlanması gerekmektedir. Diş hekiminin koltuğuna oturduğunda korkmasını istemiyorsanız çocuğunuzu en geç 1 yaşına kadar diş hekimiyle tanıştırın! Böylece hem sağlıklı dişlere sahip olur, hem de ilerki yıllarda diş hekimi fobisi yaşamaz!

Süt dişlerinin erken çekilmesi çocuklarda konuşma, beslenme sorunlarına ve bir takım estetik problemlere yol açabilmektedir. Dişlerin sağlıklı gelişimi için bebeklik döneminden itibaren diş hekiminin önerdiği uygulamalara önem vermek gerekmektedir. Biz de bebeklikteki ve çocukluktaki diş problemleriyle ilgili en çok sorulan sorularınızı yanıtladık.

Yeni doğmuş bir bebeğin süt dişlerini kök hücre tedavisi için saklamak gerekli midir?

Kök hücre tedavisi sağlıksız hücrelerin yerini sağlıklı hücrelerle değiştirme işlemidir. Bu uygulama organ nakline benzetilebilir. Organ nakliyle farkı, söz konusu sağlıklı hücrelerin kişinin kendinden de alınabilmesidir. Ancak günümüzde kök hücre tedavisi araştırma bazında sürdürülmektedir. Tam ve etkili sonuçları görmek için bir süre daha beklemek gerekmektedir. Kaybedilmiş dişlerimizin yerine implant adını verdiğimiz titanyum vidalar kullanılmakta ve bu uygulamadan büyük oranda başarı sağlanmaktadır. İlerleyen süreçte, gelişen teknolojiyle birlikte bu uygulamanın yerini de kök hücre tedavisi

Devamı...