Ada Dent Diş Kliniği

Estetik diş hekimliği, lazer ve diş hekimliği, ozon ve diş hekimliği, dijital diş hekimliği, bilinçli sedasyon...

Ramazanda Diş Bakımı

Ramazanda Diş Bakımı

 

Normal zamanda ağız bakımı için yapılması gerekenler, oruç tutarken de aynı şeyler geçerlidir. Ancak uzun süre aç kalınması, özellikle ağız kokusunda bir artış meydana getirir, bu nedenle Ramazan ayı boyunca her zamankinden daha dikkatli bir bakıma ihtiyaç duyulur. Yılların değişmeyen ‘oruç tutarken diş fırçalanır mı?’ sorusunun yanıtı ise basittir. Dişler oruçlu iken de fırçalanabilir ancak macun kullanılmamalıdır. Zaten ağız bakımında temel faktör mekanik temizlik olduğu için macunsuz fırçalama yeterli etkinliği sağlayacaktır. Diş fırçalamak gibi diş ipi kullanımı veya arayüz fırçası kullanımı da oruçlu iken yapılabilir.

Ramazan için püf noktalar
Sahurda diş fırçalarken sodyum lauril sülfat içermeyen bir macun seçilmelidir. Çünkü bu madde ağız kuruluğu yapabilmektedir. Kazein içeren diş macunları ise çürük ve ağız kuruluğuna karşı etkili olduğu için tercih edilebilir. Öğünlerden sonra küçük bir parça peynir yemek de ağız asitidesini düşüreceği için çürüklere karşı koruyucu olacaktır. Tatlı ve gazlı içeceklerin tüketimi ise elbette sakıncalıdır.

Devamı...

All-on-4

All-on-4

Portekizli doktor Paula Malo’nun 1990’lı yıllarda ortaya attığı tam dişsiz ağızlarda sadece 4 implant ile bir günde hem implantların yapılması hemde geçici sabit protezlerin takılmasını sağlayan tekniktir. Ağızda hiç diş olmadığı yada kurtarılabilecek hiç diş olmadığı durumlarda konvansiyonel yöntemler ile sabit protez yapmak en az 2 ila 6 ay süre alır ve ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç duyar. Hastanın çenesinden veya başka organlardan kemik nakli gerekebilir veya greft (kemik tozu) kullanmayı gerektirebilir. All-on-4 yöntemi ile 24 saat içerisinde bu yöntemlere ihtiyaç duymadan sabit protez yapmak mümkündür.

All on 4 tekniği dişsiz ağızlara uygulanan sabit full ark restorasyonlarda minimal invasiv bir çözüm olduğundan hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu bir tekniktir.

Bu teknikte maximum protez desteği minimal sayıda implant ile sağlanabilmektedir.

Belirli bir açı ile belirli alanlara yerleştirilen bu implantlar sayesinde, kemik seviyesinin yetersiz olduğu

Devamı...

Fast and Fixed

Fast and Fixed

Aynı günde diş çekimi implantların yerleştirilmesi ve sabit protezlerin hastaya teslimini sağlayan bir yöntemdir. 24 saat içerisinde hiç dişi olmayan hastalar estetik fonksiyon ve formasyona kavuşa bilmektedir. Bu yöntem dünyada ve ülkemizde başarı ile uygulanmaktadır.

Devamı...

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Güzel bir gülüşün en önemli ögesi yüzle uyum sağlayan güzel dişlerdir. Diş hekimliğinde fonksiyonel ve estetik açıdan mükemmelliği yakalamak hiçbir zaman şans eseri olmamıştır. Bu başarı tanı, tedavi planlaması, teknoloji, uygulama gibi durumları içeren sistematik bir yaklaşımla sağlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı (DSD) olağanüstü avantajlar sağlayan çok yönlü bir uygulamadır:

Devamı...

Dijital Diş Hekimliği

Dijital Diş Hekimliği

Dijital Diş Hekimliği Nedir?

Diş Hekimliğinde yapılabilen teşhis ve tedavilerin özel bir tarayıcı, bilgisayar, özel okuyucu program ve üretim ünitesi yardımıyla yapılmasıdır.

CEREC adı verilen akıllı bilgisayarın kamerası ile görüntü alınır ekranda yapılması istenen dişin tasarımı yapılır ve üretim ünitesinde 3 boyutlu olarak dişiniz hazırlanır. Hekiminiz tarafından size en uygun materyal seçimi zirkonyaempress porselen ve porselen kompozit karışımı malzemeler arasından seçilir.

Dijital Diş Hekimliğinin Avantajları Nedir?

Ölçü işleminde ölçü maddesi ölçü kaşığı kullanılmadığı için öğürme refleksi ortadan

Devamı...